Sosyal Medyanın Geleceği

sosyal medya

Hiç şüphe yok ki sosyal medya pazarlaması uzun zamandır dünya çapında İnternet pazarlama profesyonellerinin favori kanalı olmuştur.

Sosyal medya platformları ilk olarak ortaya çıkmaya başladığında, birçok insan bunu zamanla geçecek geçici bir heves olarak düşündü. 2020 yılında ise sosyal ağlar çok daha güçlü bir hale geldi.  Ancak, sosyal medya platformlarının sürekli olarak gelişmekte olduğuna şüphe yok. Sosyal medya, Myspace’in yıllar önce ortaya çıktığı zamana kıyasla komple değişti.

2020 sonrası sosyal medya

1. Afiş Körlüğü
Reklamlar sosyal medya platformlarının tüm içeriklerini kaplamaya devam ettikçe, bir şey çok açık şekilde ortaya çıkıyor: son kullanıcı uyanıyor. Reklamlara gittikçe daha duyarsızlaşıyorlar. Her gün daha az ve daha az reklam tıklanır halee geliyor. Bunun doğal sonucu, işletmelerin sosyal medya stratejilerini yeniden düşünmeleri gerekeceğidir.

2. Kanaat Önderleri
Sosyal medya stratejisini yeniden düşünmenin yollarından biri de influencer pazarlamadan yararlanmaya başlamaktır. İnsanlar sosyal medya ünlülerini takip etmeyi çok severler, yani büyük, neredeyse kült benzeri hayran takiplerine sahip olanları takip ederler. Standart reklamların ilgi çekmediği bir çağda kitlenizle bağlantı kurmak için bu etkileyici profillerdeki ücretli yayınlardan yararlanın.

Ek olarak organik yöntemlerden trafik üretmeye devam etmek için, sosyal medyanın dışından SEO’ya bakmanın zamanı gelmiş olabilir. Ne yaptığını bilen bir SEO Şirketi tutmayı düşünün .

3. Sosyal Medyanın Geleceği: Video
Artık çoğu insanın yüksek hızlı İnternet bağlantılarına erişebildiğine göre, video tercih edilen format haline geliyor. Örneğin, ikisi de tamamen video tabanlı olan Tik Tok ve Vine gibi sosyal platformların başarısı ortada.

4. Mobil Odaklı Sosyal Platformlar
Son olarak, daha da önemlisi, daha fazla sosyal platformun mobil deneyimlerine odaklanmasını bekleyin. Örneğin, Snapchat ve Tik Tok’un yalnızca mobil uygulamaları var – uygulamayı indirmeden platforma erişemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir