Son Yazılar

Son Yazılar


Cüneyt Özdemir – İşsizlik
  • 21 Nisan 2019

Cüneyt Özdemir – İşsizlik

Cüneyt Özdemir’ın işsizlik videosu beni çok mutsuz etti. Burada sadece 5-6 kişiyi okuyabildi. Bu durumda olan binlerce, onbinlerce hatta yüzbinlerce insan var. Şaka gibi geliyor ama değil. Bizim mahallemizde oturan gençler aynı şekilde. 32 yaşına geldim, çevremde benzer durumda arkadaşlar bile var. Babasından işi devralmışsa esnaf olanlar hariç, hepsi kötü durumda.

İsim vermeden benzer sorun yaşayan bir arkadaşımdan bahsedeceğim. Bu arkadaşım yüksek puan alarak ODTÜ’yü kazandı. 1 yıl sonra, siyasi olaylardan dolayı Mimar Sinan’a geçiş yaptı. Tarih bölümünü bitirdi. Yaklaşık 5 yıl boyunca atama bekledi, atanamadı. Sonra D&R’da bir süre çalıştı… Olmadı… Sultanahmet’te bir otelde gece resepsiyonist olarak çalıştı, olmadı. En son babasıyla İstanbul’u terkedip memlekete döndüler. Aradım bi kaç kere ama telefonu da değişmiş herhalde, ulaşamadım. Bir paragrafa sığdırdık bu hayatı ama arkadaşın gözümde günden güne erimesi beni çok üzüyordu. Allah bilir ne yapıyor? Muasır medeniyetler seviyesi bu mu?

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Google Playstore’da Trend Olmak
  • 20 Nisan 2019

Google Playstore’da Trend Olmak

Cep telefonları hayatımızın vazgeçilmez cihazı haline gelmesi sonrası, web site geliştiricileri de yavaş yavaş mobil uygulama ve oyun geliştirmeye başladı. Günümüzde hemen hemen herkesin  tırnak içinde sosyal medya uzmanı olması sebebiyle Sihirbuzz olarak niteliğimizi göstermekte zorlanır hale geldik. 2009 yılından bu yana sosyal medyada ilkleri yapan ajansımızın artık çağa ayak uydurup, mobil kısma yatırım yapma zamanı geldiğine karar verip, bu işe giriştik. İlk olarak, biricik aşkım Beşiktaş’ımın güncel ve doğru haberlerini yayınlayan bir platform olmadığını görüp OnlyBesiktas.com‘u yayına soktuk. Android uygulamasını da Playstore’da yayınladık. Yaklaşık 7 gün içerisinde yaptığımız doğru hamleler ve reklam stratejileri ile Trend uygulamalar arasında 4. sıraya yerleşti. Tüm uygulamalar arasında ise 76. sırada bulunuyor.

OnlyBesiktas TrendOnlyBesiktas TrendOnlyBesiktas Trend

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Beşiktaş Haber Sitesi: OnlyBeşiktaş
  • 20 Nisan 2019

Beşiktaş Haber Sitesi: OnlyBeşiktaş

Yaklaşık 1 ay önce yayın hayatına başladığımız OnlyBesiktas.com Beşiktaş haberleri web sitesi, günlük 1000 ortalama kullanıcıya ulaştı. Mobil uygulamamız (Sadece Android) şu anda Google Playstore‘da trend oldu ve ücretsiz en popüler uygulamalar arasında 76. Sırada.. Hedefimiz Türkiye’nin en çok okunan Beşiktaş Haber Sitesi olmak.

Bir Beşiktaş taraftarı olarak yalan, yanlış haberlere karşı olacak Only Beşiktaş, sadece doğru haberciliği ilke edinecektir.

OnlyBesiktas Trend

OnlyBesiktas Trend

OnlyBesiktas Trend

Tweetleriyle bize destek olan Sedef Orman, Bülent Emrah Parlak, Ali Cansun’a teşekkürler.

Bülent Emrah Parlak TweetSedef Orman TweetAli Cansun Tweet

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]