Son Yazılar

Son Yazılar


Assos / Behramkale – Kadırga Koyu Tatili
  • 24 Temmuz 2019

Assos / Behramkale – Kadırga Koyu Tatili

Yorumlar

Önce yollardan bahsetmek gerek. Devlet, belediye hiç mi ilgilenmez? İlla birilerinin ölmesi mi gerekiyor? Daracık yollar, uçurum kenarından aşağı iniyorsunuz. Siftah otoparkta 20 Lira… Gelmeden önce yorumları kontrol etmeyi düşünmediğimizden, otoparkın orada Google Haritalar’dan nereye gidebiliriz diye birkaç yorum kontrol ettik.

Fiyatlar

Rıhtım Cafe 1.5 Puan, Uzun Ev Balık Restoran 3.6 puan, Assos Hotel 3.7 puan, Assos Kervansaray Restoran 3.3 puan, İskele Balık 3.9 puan… Hepsi çok kötü puan ver yorumlara sahip olduklarından oraya kadar gitmişken geri dönmeyelim diye göz kararı birine oturduk. Kalamar 50 TL, Karides 50 TL, Mezeler 15 TL, 2 kişilik salata 30 TL, Balık 130 TL, Coca-cola 10 TL… Bunlara ek olarak, personel bulmak tahminimce çok zor. Bu kadar niteliksiz olmasının başka açıklaması olamaz.

Kıssadan hisse, bu sistem tüm Türkiye’de uygulanıyor. Tatile geleni nasıl kazıklarız diye tüm işletmeler bir olmuşlar. Kimse gerçekten işini kaliteli yapmıyor ama iş para istemeye gelince, en fazlasını istiyor. Çünkü 10 tane alternatif var. Mecbur birisine gireceksin.  Bunu bilerek fiyatları çok yüksek tutuyorlar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

IMEI Kayıt Ücreti 1500 TL Oldu
  • 19 Temmuz 2019

IMEI Kayıt Ücreti 1500 TL Oldu

30 Kasım 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan kararla 170 TL’den 500 TL’ye çıkan imei pasaport kayıt ücreti, Temmuz 2019 itibariyle 1500 TL’ye çıktı.

18 Temmuz 2019’da Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile artık yürürlüğe girdi. Kullanım izin harcı adı verilen tutar, yurtdışından cep telefonu alımını iyice zora soktu.

Resmi Gazete

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

WordPress’te Etiket Kullanmak
  • 18 Temmuz 2019

WordPress’te Etiket Kullanmak

Uzun süredir kafamı meşgul eden bir konu. WordPress sitelerimizde etiket kullanmalı mıyız, kullanmamalı mıyız?.. Cevap, doğru şekilde kullanmalıyız. Örnekli anlatmam gerekirse;

OnlyBeşiktaş, Beşiktaş haberleri yayınlayan sitemiz. Futbol, Basketbol, Transfer kategorileri var. Bu kategoriler haricinde bir de eklediğimiz habere aynı etiketi eklemiş olalım. Hem futbol etiketi, hem futbol kategorimiz Google tarafından indexleniyor. Hangisi üstte görünecek sorusu geliyor. Ayrıca böyle bir durumda, Google bunu yinelenen içerik olarak görebilir. Yarardan çok zarar sağlar. Yalnız etiketleri, kategorisi olmayan futbolcu isimleri olarak kullanırsak, bunun bize yararı olabilir. Burada da dezavantaj, o etiketi ne sıklıkla güncelleyeceğimiz.

Kısacası kullanım size kalıyor bile olsa, yinelenen içeriklerden kaçınmaya, çok fazla ve gereksiz etiket girmemeye, etikett giriyorsanız o etiketle alakalı içerikler girmeye özen göstermelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]