Lokmacı Açmak

lokmacı açmak

Bundan yaklaşık 4-5 ay önce deepturkishweb Instagram profilinde Lokmata reklamını gördüm. Yeni yemeklere meraklı olduğumdan Kadıköy’deki yerlerine gidip yedim ve çok beğendim. Bu fikir hoşuma gitti. Reklam/Tabela ile uğraşan yakın arkadaşıma konudan bahsettim. Beraber açabileceğimize karar verip, araştırmalara başladık.

İlk Açılan Lokmacı

Sanki altın bulmuş misali bu işi kimse yapmadan bu işe girmeliyiz diye hemen işe koyulduk.. ‘Kendi markamızı mı yaratmalıyız, yoksa franchise mı almalıyız’ diye rakip olabilecek markaları araştırdık. Ufak tefek instagram üzerinden araştırınca The Loqma, Lokmata, Lokmacho ve Lokmaland vardı. Kronolojik olarak araştırınca ilk açılan lokmacı Yeşilköy’de bulunan The Loqma.

Bu Furya Nasıl Başladı

Biz rakip araştırmasına devam ederken arkadaşım aradı ve LokmaTown adında yeni bir lokmacı daha açılacağını, tabela işlerini kendilerinin aldığını söyledi. Biz de Google’dan aradığımızdan ilgi alanımıza göre reklamlar karşımıza çıkmaya başladı. Lokmaca, Lokmamma, Lokmalık, Bi Lokma, Lokmax…

Lokmacıdan Vazgeçiş

Arkadaşımın dükkanına hemen hemen her gün bir Lokma tabelası reklamı işi gelmeye başladı. Yaklaşık 4-5 aydır herhalde 40’a yakın farklı markaya tabela yaptılar. Biz de bu durumda bu işten vazgeçtik. Karlı bir iş olmasına rağmen çiğ köfteci gibi türemelerinden dolayı yakında bir çoğu elenecektir. Biz vazgeçtiğimizde The loqma, lokmata, lokmaland, lokmacho, lokma.lik, lokmama, lokmacaa, churrovslokma, lokmania, lokmazone, lokmades, lokmakesh, lokmam.m, lokmado, lockma, lokmella, gameoflokma, lokmalife, lokmakasik ve aklıma gelmeyen yüzlercesi açılmıştı ve hala şu anda açılmaya devam ediyor.

Lokmacı Karlı Mı?

Genel olarak çok karlı. Hamur ve çikolata maliyeti haricinde bir maliyet yok. İlk yatırım kısmı da maksimum 30.000-35.000 TL arasını buluyor.

Lokmacı Açmak

Lokmacı Google Trends

Lokmacı Nasıl Patladı

Yukarıda  sizin de ulaşabileceğiniz Google Trends görselini ekliyorum. Bu pazarın yaratılması ve bu kadar büyümesinin sebebi Instagram ve Deepturkishweb’dir. İlk çıkan markalar Instagram’da yüksek takipçisi olan yerli ve yabancı profillere reklam verdiler. Zaten ben ve benim gibi yemeklere ilgi duyanlar denedi ve diğerlerine önerdi. Bu şekilde aldı başını gitti.

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please mark all required fields.