Game of Thrones Devam Dizileri / Uzantı Dizileri

game of thrones

Game of Thrones’un bitmesiyle spin off projeleri yani uzantı projeleri iyice dillendirilmeye başlandı.

Öncelikle bilmeyenlere spin off nedir, onu anlatayım. Çok sevilen ve tutan bir dizinin öne çıkan karakterlerinden, bazen de iyi bölümlerinden türeyen yeni diziye spin off diyoruz. Amerikan dizi sektöründe spin off, bizde uzantı,

Şu anda en bilineni ve çekim aşamasına yaklaşanı Long Night. Adı bu olmayacak ama kod adı şimdilik bu. Dizininin başrolü için Naomi Watts ile anlaşıldı. Genel olarak konusu, tanıtım metnine göre şöyle: “Game of Thrones’tan binlerce sene öncesinde geçen dizi kahramanların çağından karanlık zamanlara geçişi ele alıyor. Westeros’un gizli kalan sırları, ak gezenlerin ortaya çıkış hikayesi, doğunun gizleri ve Stark efsanesi… Hikaye bildiğimizden çok farklı.”

Bir de G.G. Martin’in üç farklı dizi projesi daha var.  George R.R. Martin bizi bu konuda bilgilendiriyor. Yazarın paylaştığı blog yazısı şu şekilde:

“Televizyondan bahsetmişken; okuduğunuz her şeye inanmayın. İnternette yer alan haberler güvenilmez. 5 farklı Game of Thrones varisi üzerinde çalışıyorduk ve 3 tanesi ile ilgili çalışmalar hala başarılı bir şekilde ilerliyor. The Long Night olarak bahsetmemem gereken yapım bu yılın sonlarına doğru çekilmeye başlanacak. Diğer iki dizi ise şimdilik senaryo aşamasında ama sınıra yaklaşıyor. Ne hakkındalar? Bunu söyleyemem. Ancak belki bazılarınız Fire&Blood’un bir kopyasını alıp teorilere başlayabilir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir