Discord Botları: İncelemeler, Nasıl Kullanılır, Örnekler

discord botları

Discord kullanıyorsanız, muhtemelen Discord botlarını duymuşsunuzdur. Bu yapay zeka destekli botlar, yeni üyeleri kabul etmekten etkileyici içeriği yorumlamaya kadar çok çeşitli eylemler gerçekleştirmenize olanak tanır.

2015’te açıldığı günden bu zaman kadar Discord hızlı bir şekilde büyüdü. Topluluğunuzla etkileşim kurmanın benzersiz ve eğlenceli bir yolunu arıyorsanız, Discord botları işinize yarayabilir.

Discord Botları Nedir?

Discord botları, Discord platformunun en kullanışlı eklentilerinden biridir. Sunucu sahiplerinin sunucuda çeşitli işlemleri otomatikleştirmesine olanak sağlar.

Bir topluluk oluşturmak kolay değildir. Ancak daha zoru topluluğu yönetmektir. Discord’da yaratılan topluluğu botlar yardımıyla yönetebilirsiniz. Zaten bir kitleniz varsa botlar sizin işlerinizi kolaylaştırır.

Discord botları, etkileşimli bir topluluk oluşturmayı kolaylaştırır. Botları sunucuya yeni üyeler getirmek, üyeler arasındaki iletişimi denetlemek ve kurallara uymayan kişileri yasaklamak için kullanabilirsiniz.

Üyeleriniz için daha eğlenceli hale getirmek için sunucuya memeler, oyunlar, müzik ve diğer eğlenceli içerik parçaları eklemek için botları kullanabilirsiniz.

Burada önemli nokta hangi Discord botlarının ekleneceğini bilmek. Bazı botlar, sunucunuzu geliştirebilir ve daha iyi bir topluluk sağlayabilir. Bu da kullanıcıların sunucuda takılmak ve sizinle etkileşim kurmak istemesini sağlar.

7 İşe Yarar Discord Botu

Discord’da pazarlama ile başarının anahtarı, aktif ve eğlenceli bir topluluk oluşturmak için en iyi botları kullanmaktır. Bu yazıda, en kullanışlı on Discord botuna göz atacağız.

MEE6

MEE6, botlar arasında en kapsamlı Discord botudur. Kullanıcılara otomatik olarak roller sağlamak ve sunucuda belirli eylemlere göre DM’ler aracılığıyla mesaj göndermek için özel komutlar oluşturabilirsiniz.

Karşılama mesajlarını ayarlamak ve rolleri otomatikleştirmek de kolaydır. Birkaç basit komutla, yeni üyeleri sunucuya kabul edebilir, onlara bir rol atayabilir ve manuel olarak hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan sunucunun kurallarını mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Bu botun en iyi özelliği reklamlar yapanları, spam bağlantılar paylaşanları otomatik olarak sunucudan atmasıdır. Bu şekilde istenmeyen içeriklerin önüne geçebilirsiniz. Discord bot komutlarınızı istediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz.

ProBot

ProBot, karşılama mesajlarını otomatik olarak ayarlamanıza izin veren bir Discord botudur. Bu şekilde biri sunucuya her katıldığında, kanalınız hakkında bilgi vermek için sizin belirlediğiniz bir mesaj kişiye iletilir. .

Automod sistemi ile kötü davranışı anında tespit edip bir daha yapmaması için kişiyi uyarabilir veya gerekirse otomatik olarak sunucudan atabilirsiniz. Örneğin, biri +18 bir içerik yayınlarsa ProBot onları kovabilir.

En iyi botlarda dikkate alınması gereken önemli bir faktör, çalışma süreleridir. ProBot’un %99,99 çalışma süresi vardır, bu nedenle (neredeyse) hiçbir zaman botun çökmesi ve sunucunuzun çalışmaması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Dank Memer

Meme’ler etkileşimi artırmanın harika bir yoludur. Çünkü insanlar komik içerikleri sever ve Discord’un amacı beraber eğlenmektir. Memeler, tam da bunu yapmanın basit ama etkili bir yoludur.

Dank Memer, kullanabileceğiniz çok sayıda komut nedeniyle harika bir Discord botudur. Gerçek para birimiyle satın alınan paraları kullanarak yapay zekaya karşı blackjack oynamak için basit hayvan resimlerinden gerçek oyunlara kadar komutları var.

Amacınız insanların rahatlamaya, gevşemeye ve eğlenmeye geldiği bir topluluk oluşturmaksa, Dank Memer harika bir Discord bot seçimidir.

Voicy

Voicy, sunucularında 50.000’den fazla komik ses klibi içeren bir kitaplıkta arama yapmanızı ve paylaşmanızı sağlar. Platform sürekli olarak yeni ses efektleriyle güncelleniyor.

Musibeth

Musibeth, bir YouTube videosunu doğrudan Discord’da oynatmanıza olanak tanır. Bilmelerini istediğiniz bir şey hakkında veya ek bilgi sağlamak için videoları üyelerle kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Örnek vermem gerekirse, aynı soruya sürekli cevap vermek yerine sık sorulan sorular için videolar atayıp otomatik komutlar ayarlayabilirsiniz.

Kendi YouTube kanalınız varsa, Musibeth Discord botunu kullanarak kanalınızı her yere yayabilir ve daha fazla görüntülenme elde edebilir ve aynı zamanda üyeleri bilmek istedikleri her konuda bilgilendirebilirsiniz.

Genel olarak sunucu sahipleri botu en çok müzik çalmak için kullanıyorlar.

Spixx

Spixx, memeler, müzik ve oyunlar için komutlar içeren bir bottur. Bunların hepsi, üyelerin hoş karşılandıklarını hissettikleri keyifli bir ortam ve niş bir topluluk yaratmak adına işe yarar.

GiveawayBot

GiveawayBot, çekiliş yapma botudur.  Çekilişi başlatır, kazananı seçer ve çekilişi düzenler.

Eğlenceli yarışmalar düzenliyorsanız, insanlar Discord sunucunuzu paylaşacakları için takipçilerinizi organik olarak arttırabilirsiniz.

Diğer Çeşitli Discord Botları

Top.gg adresinde pazarlama ihtiyaçlarınıza uygun botlar bulabilirsiniz.

Bot Nasıl Eklenir

Kanalınıza eklemek istediğiniz Discord botlarını bulduktan sonra, Discord’da ekle butonunu bularak botu hangi sunucuya eklemek istediğinizi seçeceksiniz. Botları ekleyebilmek için yönetici veya moderatör olmalısınız.

Botun sunucuya yüklenmesi bittiğinde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.. Bir botu kaldırmak istediğinizde, sunucu üye listesinde bota sağ tıklayıp tekme veya yasaklama seçeneğini seçebilirsiniz.

Discord Botları SSS

Discord botu nedir?

Discord botu, Discord sunucunuzda moderatörlere ve üyelere komutlar ile seçenekler sunma gibi belirli etkinlikleri yürüten otomatik bir kod/programdır.

Discord botları ücretsiz mi?

Çoğu ücretsizdir, ancak bazıları bir kerelik veya aylık üyelik ücreti isteyebilir. Daha fazla bilgi alabilmek için her botun web sitesine bakın.

Kanalıma neden Discord botları eklemeliyim?

Discord botları, bir kanal için birçok şeyi otomatikleştirebilir. Böylece bir moderatörün yapması gereken görevlerin miktarını azaltır. Ayrıca, belirli eylemlerin kaçırılmaması için 7/24 çalışırlar.

Discord botlarını nerede bulabilirim?

Bu makalede 7 seçenek sunduk veya ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulmak için Google’da “Discord botları + {istediğiniz bot}” araması yapabilirsiniz.

Discord Bot Hakkında

Discord botlarını kullanmak, sunucunuzu büyütme aşamasında önemlidir. Hem işlerinizi kolaylaştırır hem de üyeler arası etkileşimi arttırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir