Blog

Xiaomi 4K TV Box – IP TV


Utku Çakır
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Loading...

Teknik bilgi kasacak değilim. Tüm sitelerde bununla ilgili bilgiler mevcut. Ben kişisel tavsiye/yorum şeklinde anlatmaya çalışayım.

TV izleme alışkanlığım yok. Netflix, BluTV, Youtube ve bazı ip tv’ler için sürekli bilgisayarı TV’ye bağlamaktan yıldığımdan Xiaomi TV Box global sürümünü aldım. Anladığım kadarıyla WiFi bağlantısı sorunlu bir sürümmüş. Ben bir tek ses sistemini cihaza bağladığımda ses kopmaları sorunu yaşıyorum. Bu yüzden ses sistemini kullanamıyorum. Belki başka bir sorundan kaynaklanıyor olabilir, ama çok ihtiyaç duymadığımdan kurcalamadım. Genel olarak performans olarak memnunum. 4K görüntü alıyorum. Evimde fiber internet kullandığımdan kopma veya donma sorunu yaşamıyorum.

Xiaomi’nin tek dezavantajı kumandasının küçük ve ışıksız oluşu olabilir. Geceleri kumandayı çok sık koltukta kaybediyorum. Onun haricinde tavsiye ederim.

 

Android TV nedir?

Google tarafından geliştirilen Android TV; oyun, mobil uygulama, film ve çevrim içi video gibi içerikleri birlikte sunan sunan bir TV işletim sistemidir. Bir çok akıllı televizyonda dahili olarak gelen Android TV’yi televizyonunuzda olmaması durumunda çeşitli markalara ait Android TV Box’lar ile kullanabilirsiniz.

Mi Box kurulumu nasıl yapılır?

Mi Box herhangi bir Android’li telefondan farksız olarak bir Gmail hesabı ile kurulur. Android telefondakilere oldukça benzer bir arayüze sahip olan Mi Box üzerinden Google Play Store’daki Android TV uyumlu tüm uygulamaları kullanabilirsiniz.

Mi Box ile neler yapabilirim?

Mi Box ile Google Play Store’daki Android TV uyumlu tüm uygulama ve oyunları kullanabilirsiniz. Ayrıca Netflix, Google Play Filmler ve çeşitli IP TV hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Mi Box ile oyun oynayabilir miyim?

Mi Box ile Google Play Store’daki tüm Android TV uyumlu uygulama ve oyunları indirebilirsiniz. Dilerseniz Xiaomi Mi Bluetooth Gamepad’i kablosuz olarak Mi Box’a bağlayıp oyun oynayabilirsiniz.

Mi Box’a USB bellek ya da harici harddisk bağlanabilir mi?

Mi Box üzerinde bulunan USB bağlantı noktası sayesinde harici depolama cihazlarınızı doğrudan Mi Box’a bağlayabilirsiniz.

Mi Box’ın Türkçe dil desteği var mıdır?

Evet, Mi Box üzerinde kurulu olan Android TV sistemi Türkçe desteğine sahiptir.

Mi Box hangi televizyonlar ile uyumludur?

Mi Box, HDMI bağlantı noktasına sahip olan tüm televizyonlar ile uyumludur.

İletişim

Adres:

Dünya Ticaret Merkezi EGS Park B2 Blok No:8 Yeşilköy

Telefon:

(+90) 212 463 71 03