Başarılı Bir Web Girişimi Nasıl Olmalı?

3 kafa

Web girişimini basitçe bakarsak, sanal alemde izleyeceğiniz yolun size maddi ya da manevi dönüşü olarak düşünebilirsiniz. Yeniliklere açık bir alanda sonsuz imkanlarla oluşturulan kolay ve bir o kadar karışık bir sistemde, siz de başarılı bir web girişimcisi olabilirsiniz

Başarılı bir girişimde bulunmak için aşağıdaki rehberi yardımcı olacaktır.

Tek başına olmamak

İnternet dünyasında tek başına ilerlemek oldukça riskli ve zordur. Küçük bir çevre başlangıç için idealdir. Ve büyüme gerçekleştiğinde (belki daha erken) yaptığınız iş uzmanlığınızın ve zamanınızın eksik kaldığı yerlerde sizi bir yerlere götüremeyecektir.

Çok fazla kişiden tavsiye almak

Yaptığı işte başarılı, uzman birilerine danışmak her zaman faydalı olacaktır. Hatta konuyla alakasız insanlardan bile bir şeyler koparabilmek elinizde. Fakat bu aşırıya kaçtığı zaman sadece zaman kaybı ve kafa karışıklığına neden olur. Abartmayın araştırmanızın içinde boğulup inancınızı kaybetmeyin.

Hayallere fazla zaman ayırmak

Atma Global’ın CEO’su hayallerine çok zaman ayırmasından dolayı ekip oluşturmaya geç kalmasının, kariyerinin ilk yıllarında kendisine epey pahalıya patladığını söylüyor.

Küçük bir kitleyi hedef almak

Hangi alanda ne kadar kitle var, ne kadar olabilir gibi sorular sorulması önemli bir noktadır. Girişiminizin geleceği kitlenin elinde, bunu unutmamalısınız.

Küçük ya da fazla büyük sermaye ile başlamak

Sermayenizi fikriniz olarak görebilirsiniz. Bu noktada büyüklük ve küçüklük fikrinizin ne kadar karmaşık, zor ve basit olarak gözükmesi demektir. Net olmaya çalışın.

Farklı olmak

Bulduğunuz fikir farklı olamayabilir ama izleyeceğiniz yol her zaman farklı olmalıdır. Facebook’tan önce Myspace vardı.

Sosyal medyaya hakim olmak

İşte en önemli nokta da burası. Sosyal medya, kitlenizi keşfedeceğiniz ve yönlendireceğiniz muazzam büyük bir alan. Doğru ve farklı adımlarla cezbedici olabilirsiniz. Yukarıdaki maddeler bir yana, aslında hepimiz birer girişimciyiz. Sadece bazı girişimlerimiz özel bazı girişimlerimiz sıradan. Bu sıradanlıktan kurtulmak size bağlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir